کناف چیست؟ و معرفی سازه های تولید شرکت

کناف چیست؟ و معرفی سازه های تولید شرکت
کناف چیست؟ و معرفی سازه های تولید شرکت
1398/9/4
0
717

 

کناف چیست؟ و آنچه درباره کناف باید بدانیم

امروزه مصالح نوین ( کناف) که با فناوری های روزدنیا جای گزین مصالح سنتی در صنعت ساختمان گردیده است.که همچنین در دکوراسیون داخلی و بخش عمده ای را به خود اختصاص داده است .

در اینجا می توان به سیستم های ساخت و سازه خشک (کناف) اشاره کرد که استفاده از آن ها در صنعت ساختمان سازی به صورت فراگیر در اروپا و در ایران در حال گسترش است. صفحات روکش دار گچی (کناف) یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز خشک بشمار می اید .

تاریخچه کناف

صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) می باشد که توسط شرکت های تولید کننده کناف به بازار عرضه میگردد. کناف بیش از 8 ۰ سال است که در صنایع ساختمانی وارد گردیده است. این شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) در سال ۱۹۳۲ بنیان گزاری شد .

سقف ها و دیوارهای متمایز کننده (تیغه) کناف سازه های فلزی منسجم گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند. با بتونه درزگیری، درز بین صفحات پرمی شود و سطوح صاف به وجود می اید و رنگ آمیزی روی سطوح انجام می شوند .

مزایای استفاده از دیوارهای جداکننده داخلی کناف در دکوارسیون داخلی چیست؟

این نوع دیوار(کناف) در قیاس با دیوارهای سنتی تقریبا 10 تا15 برابر سبک ترو مقرون به صرفه تر میباشد. لذا با کاهش بار اضافی ساختمان، تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کاهش می یابد. در صورت تخریب ساختمان، به علت سبکی سیستم کناف، خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل توجه ای کم می کند .

علاوه بر سبکی پانل های کناف، نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها هم به شکلی است که باعث کاهش نیروی زلزله می شود .

به علت سبکی کناف سرعت انجام پروژه افزایش می یابد.کناف دارای بسته بندی مناسبی می باشد که در جا به جایی اسیب نمی بیند. کم حجم بودن مصالح کناف نسبت به مصالح سنتی نیز سبب کاهش هزینه های حمل می شود .

از مزایای دیگر سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی می باشد. در صورت خرابی لوله های تاسیسات و… به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داده و تعمیر کرد. در صورت آسیب دیدن دیوارهای کناف در اثر ضربه نیز، قسمت آسیب دیده به راحتی تعویض و تعمیر می شود. این دو ویژگی موجب افزایش عمر مفید ساختمان می شوند .

تغییرات کاربردی در سیستم کناف به راحتی انجام می شود.همچنین در بازسازی ساختمان های قدیمی نیز می توان از سیستم کناف استفاده کرد. در مناطقی که نیاز به ساخت و ساز سریع باشد مانند مناطق زلزله زده، سیستم کناف دارای اولویت می باشد .

دیوارهای کناف بعد از نصب، رنگ آمیزی می شوند و در این مرحله نیازی به ملات گچ و خاک نمی باشد. این موضوع نیز باعث صرفه جویی و بالا رفتن سرعت اجرای پروژه ها می شود. برای به دست آوردن سطحی کاملا یکنواخت، محل درزها با کمک نوار درزگیر بتونه می شود. نوار درزگیر موجب مسطح شدن محل درز و جلوگیری از ایجاد ترک در دیوار می شود. سطح پیچ ها هم که کمی پایین تر از سطح پانل ها هستند، با بتونه پوشانده می شود و سطح صافی در محل پیچ ها ایجاد می شود. بعد از اجرای دیوار، یک لایه ماستیک روی آن اجرا می شود که موجب بوجود آمدن سطحی یکنواخت برای رنگ آمیزی و کاهش جذب رنگ می شود. در نهایت با استفاده از دیوار کناف به راحتی سطحی کاملا صاف با دقت بالا و آماده برای رنگ آمیزی به دست می آید .

با به کارگیری دیوارهای کناف می توان مقاومت در برابر عبور صدا را افزایش داده و با استفاده از عایق های پشم سنگ و پلی استایرن می توان دیوارها را در برابر حرارت به راحتی عایق کرد. عایق ها در بین دو پانل گچی قرار می گیرند .

از سیستم پانل های گچی کناف بدون سازه نیز استفاده می شود. در این حالت، پانل های گچی با استفاده از چسب پرلفیکس به عنوان پوشش روی دیوارهای سنتی نصب می شوند. بدین ترتیب فضایی خالی در پشت آن برای عایق کاری و عبور تاسیسات ایجاد می شود .

از دیگر مزایای سیستم کناف اجرای فرم های دکوراتیو و منحنی و افزایش سطح زیر بنای ساختمان با توجه به کاهش ضخامت دیوارهای کناف نسبت به مصالح سنتی می باشد .

کناف بنابر عملکرد دیوارها، پانل های متفاوتی متناسب با شرایط موجود ارائه می دهد. در شرایط عمومی از پانل های گچی ساده یا Regular board) RG) استفاده می شود. برای مکان های مرطوب مانند آشپزخانه و سرویس ها از پانل های مقاوم در برابر رطوبت (Moisture Resistant board) استفاده می شود. این صفحات قابل استفاده در مکان هایی با رطوبت کمتر از 90% می باشد. در محل هایی که احتیاج به محافظت در برابر حریق دارند، پانل هایی (Fire Resistant board) که دارای الیاف شیشه می باشند پیشنهاد می گردد که تا 3 ساعت در برابر آتش سوزی مقاومت می کنند .

پانل هایی (Fire & Moisture resistant board) هم که در برابر رطوبت و آتش مقاوم هستند، برای مکان هایی مانند چاه های تاسیساتی استفاده می شوند. در سیستم کناف، برای دیوارهای خارجی یا دیوارهایی که در تماس دائم با آب هستند از صفحات مسلح سیمانی (آکواپنل) استفاده می شود .

اجزای فلزی :

پروفیل های کناف با شکل دادن به ورق های فولادی گالوانیزه به روش سرد تولید می شوند. اجزای اصلی آن شامل استاد (سازه قائم) و رانر (سازه افقی) می باشد. در محل هایی که تاسیسات و لوله کشی ها وزن خود را به استاد ها انتقال می دهند، سازه ای تحت عنوان پشتیبان جهت تقویت استفاده می شود .

پیچ ها ، سازه درز انقطاع ، نوار درزگیر و ماستیک و… از دیگر اجزای دیوار کناف می باشد .

 

معرفی سازه های تولید شرکت

تولید کننده انواع سازه های f47. u36. L25 کناف (سازه کناف) با کیفیت عالی و قیمت مناسب 

 تولید سفارش بر اساس نیاز مشتری ( طول مورد نظر شما )

سازه U36

 

سازه U36 برای ایجاد آویز ترکیبی در زیرسازی سقف کاذب . یا بعنوان سازه باربر در دکوراتیو و باکس های مدرن مورد استفاده قرار میگیرد. مقطع این پروفیل U شکل می باشد و بعنوان UH36 تولید و عرضه میگردد .

این سازه به طول 4000 میلیمتر ، عرض 36 میلیمتر و ارتفاع 17 میلیمتر در بسته های 20 تایی تولید میگردد و هر بندیل آن بیست بسته می باشد . این سازه از ورق به ضخامتهای 0.5 لی 0.6 میلیمتر تولید می گردد . در اجرای سقفهای ساده و دکوراتیو کناف از سازه U36 به عنوان آویز استفاده می شود .

آنرا به اندازه های مورد نیاز بریده ، از یک سمت به بست HT90 پیچ شده و در سمت دیگر آن کلیپس جهت اتصال به سازه F47 پیچ میشود . سپس HT90 را بوسیله تفنگ میخ کوب به تیرچه شلیک می کنند . در سقفهای گچی می توان از پیچ و رولپلاک استفاده نمود .

سازه F47

سازه F47 یک سازه سقفی بودهو جز اصلی زیرسازی سقفهای کاذب می باشد که بعنوان سازه باربر و یا سازه پنل خور عمل می کند مقطع این سازه C شکل بوده و با عنوان F47 تولید و عرضه میگردد .

با قاطعیت می توان گفت که سازه F47 پر مصرفترین سازه در میان انواع سیستمهای ساخت وساز خشک کناف می باشد . این سازه به خاطر مشخصات ظاهری دارای استحکام و مقاومت بالایی در مقابله با فشار و تحمل وزن سقف کاذب دارا می باشد . سازه F47 در انواع سقفهای کاذب کناف از جمله سقفهای ساده و انواع سقفهای دکوراتیو ،کاربرد دارد که بسته به تعداد و نوع پانل مورد استفاده ، تعداد سازه های F47 و فاصله بین آنها متفاوت خواهد بود .

در تولید سازه F47 از ورقی با ضخامت 0.4 تا 0.6 میلیمتر استفاده می گردد . طول سازه 4000 میلیمتر ، عرض آن 47 میلیمتر و ارتفاع آن 17.5 میلیمتر می باشد .سازه F47 در بسته های 20 عددی بسته بندیمی گردد و هر بندیل سازه F47 داری 20بسته می باشد .

 

 

 

سازه L25

سازه L25 در هنگام اجرای انواع سقفهای ساده ودکوراتیو کناف پس از آنکه خط تراز را بوسیله شلنگ تراز و یا تراز لیزری مشخص نمودند ، بروی دیوار محکم می گردد .این سازه غیر باربر بوده و به هیچ عنوان نباید وزن سقف برویآن قرار گیرد . در هنگام اجرای سقفهای ساده یا دکوراتیو فاصله اولین سازه باربر F47 از این سازه حداکثر باید 10 سانتیمتر باشد .

این سازه به طول 4000 میلیمتر ، عرض و ارتفاع 25 میلیمتر و در بسته های 20 عددی تولید میگردد. هر بندیل سازه L25 دارای 20 بسته می باشد . سازه L25 از ورق به ضخامت 0.5 الی 0.6 میلیمتر تولید می شود .به سازه L25 ، نبشی تراز نیز گفته می شود .

 

سایر  محصولات قابل عرضه و فروش 

 

پیچ پانل 2.5 و 3.5  

پیچ سازه به سازه

انواع پیچ سرمته دار

طیپ ( درزگیر )

بتونه کناف

میخ چاشنی

کلیپس

w

سازه های تایل 60*60 در سایزهای متفاوت

 

 

 

درباره ی شرکت :

در راستای پیشبرد اهداف سازندگی و همگام نمودن صنعت ساختمانی کشور عزیزمان با تکنولوژیهای به روز جوامع پیشرو دراین صنعت تاسیس گردید .

این شرکت همزمان با واردات محصول اقدام به راه اندازی خط تولید انواع پروفیل های مورد استفاده در سیستم درای وال نمود.که با این اقدام خود ضمن اشتغال زایی و کار آفرینی از خروج ارز به خارج از کشور نیز جلوگیری نمود .

میتوان به جرات اذعان نمود که قیمت و کیفیت محصولات تولیدی این شرکت با سایر محصولات مشابه رقابت می نماید بلکه با توجه به کیفیت خوب و مناسب در بازار داخلی، بی رقیب میباشند .

 

 

خلاصه فعالیتهای شرکت :

 

تولید انواع پروفیلهای C_U_F_L در سیستم های Dray Wall ( دیوار) و تولید پروفیل f47 ، l25 و U36 برای سیستم سقف کاذب

واردات انواع تایل گچی با روکش PVC ( پی وی سی) و تمام PVC در طرحهای ساده و مشبک

واردات انواع تایلهای مدولار آلومینیومی در طرحهای ساده و سوراخدار

واردات انواع سپریهای نمایان سقف هایکاذب مدولار کاذب در رنگها و طرحهای متنوع

واردات انواع پانل گچی مورد استفاده در سیستم Dray Wall در مدل های RG-MR-FR در ابعاد و ضخامتهای متنوع   و استاندارد

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : کرمانشاه - دیزل آباد - ابتدای 40 متری دولت آباد - پارکینگ شبانه روزی اعتماد
تلفن : 09189284584 مدیرعامل مهندس مریدی
ايميل :
موبايل : 09187332902 مهندس رستمی ،09393099391 مهندس فتحی

نمادها

درباره ما

فروشگاه مصالح سقف کاذب در راستای پیشبرد اهداف سازندگی و همگام نمودن صنعت ساختمانی کشور عزیزمان با تکنولوژیهای به روز جوامع پیشرو دراین صنعت تاسیس گردید.
این شرکت همزمان با واردات محصول اقدام به راه اندازی خط تولید انواع پروفیل های مورد استفاده در سیستم درای وال نمود.که با این اقدام خود ضمن اشتغال زایی و کار آفرینی از خروج ارز به خارج از کشور نیز جلوگیری نمود.
میتوان به جرات اذعان نمود که قیمت و کیفیت محصولات تولیدی این شرکت با سایر محصولات مشابه رقابت می نماید بلکه با توجه به کیفیت خوب و مناسب در بازار داخلی، بی رقیب میباشند.

خبرنامه

ارسال